جک پارکینگ کلید سازی سیار

مرکز تخصصی سرویس و تعمیر جک درب پارکینگ

اعزام فوری تکنسین و تعمیرکار درب پارکینگ

 


اگر نیاز به تعمیرکار جک درب پارکینگ و تعمیرات درب پارکینگ  دارید، با ما تماس بگیرید تا در اولین فرصت مشکل شما را برطرف نماییم!

تعمیر جک درب پارکینگ

در دهه های گذشته با پیشرفت تکنولوژی و تاثیر آن در زندگی دیده می‌شود. یکی از این موارد درب‌های کنترلی هستند که به مرور و آهسته تبدیل به یک مورد عمومی و همگانی شده اند. اینکه در اکثر منازل و داره‌ها از درب‌های ریموت دار استفاده می‌شود که توسط جک‌های روغنی باز و بسته می‌شوند یک امر عادی و کاملا طبیعی است.

اما موردی که اهمیت دارد و تمام این اتفاق را رقم می‌زند، جک‌های این درب‌ها می‌باشند. این جک‌ها با قدرتهای متفاوت و تنوع زیاد در طراحی از سوی شرکت‌های سازنده عرضه می‌شوند. از اولین مواردی که در ابتدا باید دانست که مانع خرابی جک‌ها می‌شود و نیاز به تعمیر جک پارکینگ را کاهش می دهد موضوع انتخاب درست و مناسب جک با توجه به نوع درب و ابعاد آن و نحوه باز و بسته شدن آن می‌باشد.

نصب جک درب پارکینگ
تعمیر تخصصی جک های پارکینگی
نصب کرکره برقی
سرویس و تعمیرات کرکره برقی
تهیه ، نصب و تعمیر آرام بند
تعمیر جک درب پارکینگ شمال تهران
تعمیر جک درب پارکینگ تهران

ساختار

تعمیر جک درب پارکینگ : جک‌‌های درب پارکینگ که از آنها به نام‌های جک ریموتی، جک ورودی و جک برقی نیز یاد می‌شود امروزه کاربرد زیادی در ورودی‌های منازل، ادارات، شرکت‌ها و انبارها پیدا کرده‌اند. این جک‌ها به گونه ای طراحی شده‌اند که به صورت بازویی یا کششی درب‌ها را باز و بسته می‌کنند.

در ابتدا بیشتر جک‌های پارکینیگی وارداتی بودند ولی امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید این جک‌ها در داخل فعالیت می‌کنند.

بهترین نمونه‌های وارداتی از شرکت‌های ایتالیایی دریافت می‌شدند و شرکت‌هایی مانند سیماران، یال، جک سوزوکی و.. در ایران محصولات با کیفیت و قابل قبولی را ارائه می‌کنند.

عملکرد جک‌های درب پارکینگ به این صورت است که توسط یک ریموت کنترل می‌شوند و با انتقال نیروی موتور از طریق بازوها به درب، آن را به حرکت در می‌آورند و در جهت باز شدن یا بسته شدن می‌چرخانند، دسته‌ای از جک‌ها نیز به صورت ریلی عمل کرده و درب را در حالت کشووی عقب و جلو می رانند.

انواع جک پارکینگی

در ادامه به انواع جک پارکینگی از نظر عملکرد و اجزای اصلی جک‌های درب پارکینگ می‌پردازیم و درباره انجام سرویس‌های دوره‌ای و مشکلاتی که ممکن است برای این جک‌ها بوجود بیاید مطالبی را بیان خواهیم کرد.

 جک‌ درب پارکینگ از نظر نوع نیروی عملکرد و ساختار :

1- جک بازویی پارکینگ که از طریق انتقال نیروی مکانیکی موتور به بازو‌های درب باعث باز و بسته شدن آن می‌شوند

2- جک پنوماتیک درب که از کمپرسور هوا در آن استفاده شده است، جزء جک‌های کم قدرت به حساب می‌آید ، اما برای تردد بالا مناسب است و توسط فرآیند بادی نیروی خود را انتقال می‌دهد

3- جک الکترومکانیکی پارکینگ است که برای درب‌های کم رفت با وزن پایین استفاده می‌شود، این جک‌ها نیروی چرخشی موتور را به نیروی خطی جک‌ها تبدیل می‌کنند.

4- جک هیدرولیکی پارکینگ می‌باشد که از همان فرآیند نیروی روغن و عدم متراکم شدن مایع بهره می‌برد. از این جک‌ها برای درب‌های سنگین و با تردد بالا استفاده می‌شود.

تعمیر جک درب پارکینگ

رایج ترین مشکلاتی که برای درب پارکینگ رخ می دهد

مورد عدم باز و بسته شدن درب

1- در این موارد اول ریموت را چک کنید، برای اینکه خیالتان راحت باشد مشکل از ریموت شما است یا نه، با ریموت یکی دیگر از اعضای ساختمان بازو بسته شدن درب را امتحان کنید، در صورتی که مشکل از ریموت بود اقدام به تعویض باتری کنید و در مرحله بعد اگرباز مشکل بر طرف نشد، به تعمیر و تعویض ریموت بپردازید. اما اگر ریموت‌های دیگر همکار نمی‌کنند، مشکل در حسگر امنیتی است. شاید مانعی در مقابل آن قرار دارد که ازدریافت سیگنال ریموت جلوگیری می‌کند یا دچار نقص شده است.

2-  در مرحله بعد اگرباز مشکل بر طرف نشد، به تعمیر و تعویض ریموت بپردازید. اما اگر ریموت‌های دیگر همکار نمی‌کنند، مشکل در حسگر امنیتی است. شاید مانعی در مقابل آن قرار دارد که ازدریافت سیگنال ریموت جلوگیری می‌کند یا دچار نقص شده است.

مورد بسته نشدن درب پارکینگ

1- این مورد به دلیل عدم کارکرد درست چشمی ایمنی درب است. ابتدا چک کنید مانع فیزیکی، پلاستیکی، وسیله‌ای، برگ و کاغذی، جلوی آن را نگرفته باشد اگر موردی نبود، احتمالا سنسور آن دچار مشکل شده و باید بررسی گردد.

گیر کردن لنگه‌های درب در زمان باز و بسته شدن

1- این مشکل زمانی پیش می آید که درب ها هم زمان باز بشوند ، باید در تنظیمات، باز شدن یا بسته شدن جک‌ها را به گونه‌ای تعریف کنید که بین لنگه شماره یک و دو، اختلاف چند ثانیه‌ای وجود داشته باشد. به این طریق مشکل حل می‌شود.

2- در صورت گم شدن یا دزدیده شدن ریموت، در اولین زمان ممکن باید دسترسی آن ریموت را متوقف کنید. این کار با ریست کردن تنظیمات مربوز به آن ریموت انجام می‌گیرد. البته این را درنظر بگیرید که ممکن است شما کل تنظیمات درب را ریست کنید و در این صورت باید مجددا برنامه‌دهی شود، چرا که در زمان باز و بسته شدن درب، لنگه‌ها به ترتیب و با فاصله زمانی درست از یکدیگر حرکت کنند.

تعمیر جک درب پارکینگ غرب تهران

تعمیر کرکره برقی

این درب‌های پرکاربرد، بخاطر عملکرد و بازدهی که در استفاده دارند بیشترین توجه را به سمت خود جلب کرده‌اند، از این رو کارکرد درست آنها بسیار مهم است و باید تحت نظر باشد. اگر شما سرویس‌های دوره‌ای را که شامل تنظیمات مختلف و رگلاژ کردن درب می‌شود، به صورت منظم انجام دهید، خیلی از مشکلات و خرابی‌ها پیش نمی‌آیند. با این حال در صورت وجود مشکلات زیر شما نیاز به تعمیر کرکره برقی مورد استفاده خواهید داشت:

بازدیدها: 42