تفاوت کلیدهای برش لیزری و برش معمولی

تفاوت-کلیدهای-برش-لیزری-و-برش-معمولی : کلیدهای برش لیزری شبیه چیزهاییست که در فیلم های علمی-تخیلی می بینیم اما در واقعیت هم وجود دارند. این دسته از کلیدها نسبت به انواع دیگر رواج کمتری دارند چراکه عموماً از دهۀ نود میلادی توسعه پیدا کردند و در ماشین های مدل بالاتر استفاده می شوند.

اینکه کلید ماشین شما از نوع برش لیزری است یا برش معمولی تفاوت زیادی در نحوۀ تعویض کلید ایجاد می کند. برای فهمیدن تفاوت های این کلیدها بیایید با جزئیات بیشتری آن ها را بررسی کنیم.

کلیدهای برش لیزری

تفاوت-کلیدهای-برش-لیزری-و-برش-معمولی : کلیدهای برش لیزری که به کلید داخلی هم معروف هستند به دلیل برش خودکار ظاهر منحصربه فردی دارند. این کلیدها به جای برش شیاری در طرفین دارای بریدگی در وسط هستند. این ویژگی باعث می شود تا این کلیدها محکم تر و ضخیم تر باشند. بریدگی ها در هر دو سمت کلید به وسیله   دستگاه کلید سازی   وجود دارند بنابراین امکان واردکردن کلید به قفل از هر دو سمت وجود دارد.

کلیدهای معمولی

کلیدهای معمولی یا سنتی معمولاً به وسیلۀ دستگاه برش کلید ساخته می شوند. این دستگاه های برش کلید به راحتی در هر ابزارآلات فروشی پیدا می شوند و درنتیجه ساختن از روی آن ها بسیار آسان است. کلیدهای معمولی تنها در یک سمت برش دارند به همین دلیل است که فقط از یک طرف قفل را باز می کنند.

مزایای استفاده از کلیدهای برش لیزری

استفاده از کلیدهای برش لیزری مزایای زیادی نسبت به کلیدهای معمولی دارد:

دشوار بودن بازکردن قفل

بازکردن قفل خودروهایی که کلید معمولی دارند بسیار آسان است به همین دلیل در برابر سرقت آسیب پذیر هستند. در مقابل قفل هایی که با کلیدهای برش لیزری باز می-شوند بسیار متفاوت هستند و بازکردن آن ها کار بسیار دشواری است. این موضوع امنیت خودرو را بالا می برد.

بازدیدها: 15

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *